Friss adatok szerint mélypontjára zuhant a lakossági befektetők európai hedge fundokban kezelt vagyona, a magasabb kamatlábak és a nem meggyőző teljesítmény miatt inkább más befektetéseket részesítenek előnyben -írja a Reuters.
James Simons, a matematikus és milliárdos befektető, a Renaissance Technologies hedge fund alapítója, 86 éves korában elhunyt.
Márciusban a befektetők 9,9 milliárd dollárnyi tőkét vontak ki a fedezeti alapokból, amivel így már a 22. egymást követő hónapban haladták meg a tőkekivonások a befektetéseket, a pozitív hozamok ellenére - jelentette be a Nasdaq eVestment.
A globális hedge fudok tőkeáttétele ötéves csúcsra emelkedett az április 19-ig tartó héten a Goldman friss adatai szerint, az ok pedig az lehet, hogy a fedezeti alapok igyekeznek kihasználni az amerikai és európai részvények idei első nagyobb korrekcióját – írja a Reuters.
A Pénzügyi Stabilitási Tanács felhívást intézett a hedge fundokhoz, a nyugdíjalapokhoz és az árutőzsdei kereskedőkhöz, azt kérve tőlük, hogy tartsanak több likvid eszközt, és dolgozzanak ki stresszteszteket a szélsőséges piaci mozgások okozta sokkhatások kivédésére – írja a Financial Times.
Az ázsiai piacok, köztük Kína volt a legkeresettebb régió a hedge fundok körében a február 15-tel záruló héten – írja a Goldman Sachs adataira hivatkozva a Reuters.
A világ 20 legjobban teljesítő fedezeti alapja 67 milliárd dollárt hozott a befektetőknek 2023-ban, ami nagyjából háromszorosa a 2022-es hozamnak. A listát a TCI Fund Management vezeti - derül írja az LCH Investments hétfőn közzétett adataira hivatkozva a Reuters.
A piac emelkedésére játszó globális alapok jelentős pénzeket vontak ki decemberben a kínai piacokról, ennek nagy részét a befektetői visszaváltások váltották ki, de az alapok maguk is igyekeznek csökkenteni kínai kitettségüket.
2020 márciusa óta a legalacsonyabb szintre csökkentették a hedge fundok a pénzügyi szektor részvényeiben való kitettségüket - derül ki a Goldman Sachs jelentéséből.
A piaci szereplők mindig nagyon közelről figyelik, hogy hogyan rendezik át időről időre portfólióikat a már évtizedek óta a szakmában lévő, számos kisebb-nagyobb válságot átélt befektetési legendák. A jelenlegi, egyre több nemzetközi konfliktussal, magas kamatkörnyezettel és infációs nyomással, illetve energiapiaci bizonytalanságokkal terhelt miliőben talán még inkább felértékelődik a "nagy öregek" iránymutatása, ennek apropóján most összegyűjtöttük a főbb üzeneteket, amiket Warren Buffett, Soros György, Ray Dalio és Michael Burry közvetített a harmadik negyedévben a részvényvásárlásokon és eladásokon keresztül.
Gyökeres reformok kellenek az amerikai vezetésnek, politikai kultúrának: a szélsőségesek kiszorítására és egy erős, mérsékelt centrum létrehozására van szükség, amelynek az a feladata egyebek mellett, hogy csökkentse a társadalmat mérgező vagyoni különbségeket – véli Ray Dalio, a Bridgewater Associated hedge fund alapítója.
Az egyre meredekebb nemzetközi konfliktusok, a bizonytalan infációs környezet és a továbbra is fennálló energiaellátási nehézségek ellenére új csúcsokat tesztelgetnek a világ tőzsdéi, ebben a környezetben nem látszik egyértelműen az irány a befektetők számára: nehéz eldönteni, hogy be kell-e szállni a részvénypiaci raliba, vagy inkább menekülni kell a piacokról. Ebben a helyzetben értékelődik talán fel leginkább a "nagy öregek" tapasztalata, ilyenkor egyre nagyobb figyelem fordul a több válságot is megélt, veterán befektetési guruk tőzsdei lépéseire. A magyar származású üzletember és filantróp Soros György pontosan egy ilyen figura, a tőzsdefelügyeletnek benyújtott információk tükrében pedig azt lehet elmondani, hogy az általa alapított hedge fundnak egyre hangsúlyosabb a jelenléte a tőzsdéken. De ami talán a legérdekesebb: a nemrég lezárt negyedévben a legnagyobb részvényvásárlás apropóján olyan neves gurukkal ment szembe a Soros Management Fund, mint például Warren Buffett vagy Ray Dalio.
Zsúfolva vannak a hedge fundok a „csodálatos hetesnek” nevezett nagy technológiai részvényekkel, ami a befektetők számára kimagasló hozamokat jelent – írja a Goldman Sachs. Mindeközben a piacok esésére fogadó befektetők jelentős vagyont buktak el.
Közel négy évtized után bezárja az általa kezelt fedezeti alapokat Jim Chanos. A hedge fundos arról volt ismert, hogy a túlárazottnak látott cégek árfolyamesésére fogadott – számol be a hírről a Reuters.
A legendás befektető Michael Burry - a Scion Asset Management alapítója, aki leginkább arról ismert, hogy a 2008-as összeomlást megelőzően az ingatlanpiac ellen fogadott - a jelek szerint most ismét egy nagy shortolás mellett tette le a voksát, mégpedig a félvezető iparággal kapcsolatban lett látványosan pesszimista a sztárbefektető. Burry ezen felül a legfrissebb szabályozói bejelentés szerint valósággal "elmenekült" a részvénypiacról: a két vezető amerikai részvényindexre vonatkozó short-pozícióját feladva nagyot zuhant a Scion Asset Management részvényportfóliója.
Az amerikai bankrészvények értéke az S&P 500 indexszel összevetve történelmi mélypontra került mára a tavaszi mini bankválság következményei és a technológiai részvények iránti megnövekedett kereslet miatt - hívta fel a figyelmet a Financial Times. A Reuters arról írt, hogy a hosszú és rövid pozíciók aránya történelmi mélyponton, 1,7 alatt van a hedge fundoknál, és éppen a pénzügyi szektor a leginkább alulsúlyozott náluk.
Hírfolyamunk az orosz–ukrán háborúról.
Jack Teixerát 15 év börtönre ítélték.
A Gránit Alapkezelő szakértőivel beszélgettünk.
Elemzők ugyanakkor cáfolják, hogy valóban offenzíva készülődne Zaporizzsjában.
Feltételezhetően gázrobbanás történt.
Kiszámoltuk, mennyivel emelkedhetnek a törlesztőrészletek.
Milyen hatása lehet ha Donald Trump betartja ígéreteit?
Mit tehet a kormány?
Hallgasd meg az előzetest már most!